Tai Chi

Tai-chi bylo vytvořeno jako prostředek k dosažení tělesného zdraví, duševní rovnováhy, vnitřní sily a sebepoznání. Duševní rovnováha (dobrá nálada, kvalitní životní sila) je nezbytná k dosažení duchovního poznáni (pochopení sebe samotného).

Pravidelné cvičení Tai chi odstraňuje bolesti zad, krční páteře, kloubů, šlach a svalů, ekzémy, migrénu, studené končetiny, nervozitu a stres. Rozpouští zablokovanou energii v těle a ta udržuje silnou imunitu a zdraví. Také navazuje duševní rovnováhu a tím pomáhá vyváženému stavu kyselin a zásad v našem těle. Dále uklidňuje mysl, čistí hlavy, navozuje příjemnou náladu, klid a radost. Tai chi prokazatelně zvyšuje myšlení, a to díky větší schopnosti koncentrace. Během několika lekcí pocítíte růst vnitřní síly, kterou se také naučíte lépe ovládat a tím i používat.

Cvičením Tai chi se dosahuje srovnatelných výsledků, jako namáhavým tělesným cvičením.

Tai chi je bezpečné cvičení pro téměř všechny. Není zde násilí, nebo extrémní pohyby. Vše je velmi logické a uspořádáno tak, že nehrozí riziko zranění a není třeba námahy a přepínání se k dosažení určitého stavu.Je vynikajícím prostředkem pro lidi trpící revmatizmem, artritidou (dnou), osteoporézou a podobnými civilizačními chorobami (není vhodné cvičit při akutním zánětu). Zlepšuje rovnováhu a senzomotoriku, posiluje nohy a kosti. Je účinnou prevencí úrazů a sportovních zranění.

Tai chi je výborným cvičením do probouzejícího se nového dne, stejně tak jako večerní relaxační technika k upevnění a zkvalitnění všeho spánku.