O skupině

     Jako hlavní aktivita našeho sdružení je moderní scénický tanec. Tomu se věnujeme již od roku 1997 a po několika letech jsme založili taneční skupinu, pod možná pro někoho zajímavým, ale mezinárodně srozumitelným názvem „Bla Bla Du“.

     Hlavním lektorem a také vedoucím skupiny je zkušený pedagog Jaroslav Langmaier. Skupina ale spolupracovala a spoluracuje s mnoha zajímavými a dnes již zkušenými tanečními lektory a choreografy z ČR jako je Renata Bártová (Duncan Centre), Martin Vraný a z vlastních řad Alžbětu Daňkovou, Martina Kubáta.

     Je nutné podotknout, že hlavním zdrojem jsou zahraniční pedagogové. Na různé víkendové workshopy a „Letní Taneční Týdny“ jsme pozvali obrovskou škálu lektorů. Dlouhodobou spoluráci jsme navázali již od r. 1997 s Paulem Pavey – multimuzikantem, hudebním skladatelem, korepetitorem a vynikajícím choreografem, která nadále trvá. Posledních 10 let spolupracujeme s Martinem Lawrancem z Velké Británie – pedagog a choreograf, pracující po celém světě. V průběhu let jsme spolupracovali s Gabi Sund – Rotherdam Dance Academy (Holandsko), Patricií Wallis – (USA, Německo, Velká británie), Nickem Hobs – (Velká Británie, Německo, Švýcarsko), Kaori Ito – (Japonsko, Francie), Aninou Von Molnar (USA, Německo), Andreou Ball (Holandsko), Peterem Kadár (Maďarsko), Jose Agudo (Španělsko, Velká Británie), Scott Jenkins (Velká Británie) – tanečník a pedagog u Pina Bausch company, atd. Kromě Paula Pavey, který nás velmi často, mimo choreografování, na trénincích doprovázel živou muzikou, jsme dlohodobě spolupracovali s Martinem Kreutzbergem, vynikajícím muzikantem.

Mimořádně se nám vydařila spolupráce s Martinem Lawrancem z Velké Británie. Martin po té co vystudoval London Contemporary Dance School, dlouhá léta tancoval v prestižní skupině RADC a zároveň působil jako choreograf. V současné době pracuje jako zástupce Richarda Alstona v již zmíněné RADC a jako choreograf a pedagog je zván k nejvýznačnějším světovým tanečním skupinám. Je nám velkou ctí, že i přes svou velkou vytíženost, Martin opět přijal naše pozvání na další letní spolupráci, které jak prohlašuje, si velice váží. Nově, od roku 2018 spolupracujeme též s Elly Braund, sólistkou z RADC.